Już za parę godzin początek weekendu. Tydzień temu Łodzianie bawili się na koncertach 594 Urodzin Łodzi. Zapraszam na fotorelację od Patryk Grądys Fotografia.

Monika Brodka brawurowo wygrała program „Idol”. Jej żywiecka dusza nie dała się jednak spacyfikować i wokalistka nie stała się kolejną gwiazdką pop, która śpiewa to, co każą jej producenci talent-show, co udowodniła, wydając „Grandę”. Podczas jej koncertów nie sposób się nudzić.

Dziś Brodka pokazuje, jak wielowątkowa potrafi być muzyka popularna; żeni pop z elektroniką, elementy folkowe miesza z postpunkową energią, czerpie z bogatej historii muzyki świata. Podczas jej koncertów nie sposób się nudzić. 28 lipca na scenie na placu Wolności wystąpiła pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty artystka.

Brodka (1) Brodka (3) Brodka (4) Brodka (5) Brodka (6) Brodka (2)

Tego samego dnia łodzianie mieli szansę wziąć udział w koncercie Natalii Nykiel, młodej, utalentowanej wokalistki, autorki tekstów, która szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Po premierze jej debiutanckiej płyty „Lupus Electro” stało się jasne, że właśnie takiego głosu w Polsce brakowało, a miliony odsłon jej teledysków oraz frekwencja na koncertach potwierdziły rokowania krytyków, że Nykiel zapełnia trwającą od wielu lat na rodzimym rynku lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Natalia Nykiel (1) Brodka (7) Natalia Nykiel (2) Natalia Nykiel (3) Natalia Nykiel (4) Natalia Nykiel (5) Natalia Nykiel (6) Natalia Nykiel (7) Natalia Nykiel (8) Natalia Nykiel (9) Natalia Nykiel (10) Natalia Nykiel (11) Natalia Nykiel (12)

Tego dnia zagrał również Rezerwat, legendarny polski zespół, od początku istnienia związany jest  z Łodzią. Na pl. Wolności zobaczyliśmy m.in. uznanego, niezwykle energicznego lidera Andrzeja Adamiaka, autora największych przebojów zespołu, jak „Zaopiekuj się mną”, „Parasolki”, „Obserwator” czy „Kocha Ciebie niebo”.

Rezerwat (12) Rezerwat (11) Rezerwat (10) Rezerwat (9) Rezerwat (8) Rezerwat (4) Rezerwat (3) Rezerwat (6) Rezerwat (5) Rezerwat (7) Rezerwat (2) Rezerwat (1)