Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja to łódzka tradycja od zawsze i miejmy nadzieję, na zawsze wpisana w październikowe życie miasta. Jego już ósma edycja, trwająca od 19 do 22 października, będzie cieszyć oczy i zapewniać porządną dawkę rozrywki w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18) oraz w Kinie Szkoły Filmowej (ul. Targowa 61/63).

W tym roku Kamera Akcja kusić będzie pięćdziesięcioma filmami z poważanych, światowych wydarzeń artystycznych z Cannes, Wenecji czy Berlina, panelami dyskusyjnymi, których rozważania z pewnością niejednego słuchacza przyprawią o dreszcze, niestandardowymi warsztatami branżowymi oraz tym na co liczą najwierniejsi miłośnicy sztuki filmowej, mianowicie, spotkaniami z twórcami dzieł. Podsumowanie globalnych premier, a także wyraźny głos krytyków będą podstawą całego kulturalnego przedsięwzięcia, a jego zakończenie zostanie ukoronowane poprzez rozstrzygnięcie konkursów dotyczących etiud i animacji, a także pt. „Krytyk Mówi” oraz „Krytyk pisze”. Ze szczegółowym programem wydarzenia już wkrótce będzie można zapoznać się na stronie internetowej lub Facebooku.

Dodatkowo, jeśli bierny udział w festiwalu nie zadowala Cię wystarczająco i szukasz większej dawki satysfakcji związanej z kinem, już teraz lub do 27 września do godziny 20:00 możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy i zostać częścią zespołu,                  którego kreatywność to drugie imię.

Do zobaczenia w kinie!

                      21476384_1614817631890130_1354040038_n