Wczoraj w Atlas Arenie odbył się mecz Gortat Team kontra Wojsko Polskie kończący tegoroczną jubileuszową edycję Marcin Gortat Camp 2017.

Hala gościła wiele gości takich jak: Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, Wiceprezydenta Tomasz Trelę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka czy Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Przed spotkaniem władze miasta wręczyły Marcinowi klucz do miasta z okazji przyznania koszykarzowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Marcin Gortat odebrał także tytuł Honorowego Obywatela Województwa.

Ale wracając do meczu. Drużyna Gortata pokonała drużynę Wojska 77:71. Drużynę Wojska Polskiego wzmocnili żołnierze ze Stanów Zjednoczonych i dwóch kolegów Marcina z Washington Wizards: Otto Porter i Daniel Ochefu. Drużynę Gortata poprowadził do zwycięstwa Reprezentant Polski Adam Waczyński, a oprócz niego w ekipie mogliśmy oglądać m.in piosenkarkę Kasię Kowalską, lidera Afromental Wojtka „Łozo” Łozowskiego, znanego z Pitbulla aktora Piotra Stramowskiego, Agnieszkę Włodarczyk, Agnieszkę Sienkiewicz, byłego gracza NBA Bo Outlawa,  aktora Macieja Musiała, legendarnego bramkarza Kadry Polskiej i Liverpoolu Jerzego Dudka, rapera Rahima, siatkarzy Mariusza Wlazłego i Piotra Gruszkę, tenisistkę Urszulę Radwańską i wielu innych.

Wojsko Polskie narzuciło mocne tempo i prowadziło od początku. Pierwsze punkty dla Gortat Team zdobyła uradowana Kasia Kowalska, ale to Wojsko prowadziło większość meczu. Losy meczu na korzyść drużyny Marcina w ostatniej odsłonie przechylił Adam Waczyński, ale także Gortat zaskoczył „trójką” w ważnym dla drużyny momencie.

W przerwach meczu mogliśmy oglądać wiele atrakcji. Koncert w przerwie dał Rahim, a pokaz wsadów do kosza reprezentanta WP Łukasz Biednego skończył się niespodziewanymi zaręczynami na parkiecie.

Łódź powinna być dumna z Marcina, który w czasie wolnym między sezonami poświęca się, żeby dać radość dzieciakom i nie zapomina skąd się wywodzi.