Posted on Dodaj komentarz

Łódź otrzymała nagrodę dla najszybciej rozwijającego się miasta w Polsce.

Nagroda biznesowa dla Łodzi.

31 stycznia 2019 r. w Warszawie odbyła się 7. edycja dorocznej Gali wręczenia nagród organizowanej przez CEE Business Media – CEE Shared Services And Outsourcing Awards. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 gości z 81 firm z branży centrów usług wspólnych, z 23 krajów, m.in. Węgier, Litwy, Łotwy, Rumunii, Czech
i Słowacji. Gala poprzedzona jest całodziennym forum CEE SHARED SERVICES SUMMIT, a na całość wydarzenia składają się dwa dni ciekawych spotkań skupionych wokół tematów związanych z branżami SCC oraz BPO.

Nagrody przyznawane są w 24 kategoriach, podzielonych na 3 główne: miasta, firmy i osoby związane z branżą. Jury złożone z przedstawicieli biznesu oraz największych firm doradczych dostrzegło potencjał Łodzi i przyznało naszemu miastu nagrodę
w kategorii – Most Dynamically Developing City – Poland

Ads

Rok 2018 był pod wieloma względami bardzo ważny dla Łodzi – lokalni inwestorzy zadeklarowali stworzenie ok. 7 tys. nowych miejsc pracy, przeprowadzono kampanię informacyjno-promocyjną zachęcającą mieszkańców innych polskich miast do poznania Łodzi, a w dłuższej perspektywie – podjęcia w nim pracy i zamieszkania.
W mieście powstały dwie nowe dzielnice biznesowe – Nowe Centrum Łodzi oraz Centralna Oś Łodzi, skupiające główne inwestycje biurowe. Powstała też nowa dzielnica przemysłowa na łódzkim Jędrzejowie. W nadchodzących latach Łódź planuje zdobyć przewagę konkurencyjną, unikalną w stosunku do innych największych polskich miast, promując wspólnie z Warszawą ideę Duopolis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *