W dzisiejszym odcinku kamienicy nie będzie. Za to będziecie mogli obejrzeć wnętrza zabytkowej willi Karola Prussa, który dawniej był właścicielem fabryki opakowań kartonowych położonej obok budynku.

_MG_1444-HDR

Willa powstała w 1912 roku i prawdopodobnie była zaprojektowana fin August Furuhjelm. Jego najbardziej znanym projektem jest obecna Esplanada.

_MG_1433-HDR

Rezydencja jest zbudowana w stylu modernistycznym z akcentami secesji.

Jeszcze parę lat temu mieliście szanse tam być ponieważ mieściły się puby Gniazdo Piratów i La Strada. Parę lat temu willa przeszła remont i obecnie oferuje usługi hotelowe. Zaraz po wejściu i udaniu się do recepcji czeka na nas niedźwiedź. Pewna osoba, która odwiedziła to miejsce po latach dostarczyła informacji, że był on na wyposażeniu budynku od zawsze._MG_1431-HDR

Nad głowami wisi coś co nie chcieli byście żeby się urwało ;). Ogromny jeden z większych w Polsce kryształowy żyrandol o wadze 600kg!

_MG_1267-HDR

Ściany klatki schodowej skrzypiącej i zachowanej oryginalnie zdobią obrazy z z XVII – XX wieku. Ale najlepsze czeka na nas jak wejdziemy schodami na góre.

Przepiękny pejzażowy witraż, który nazywany jest witrażem Tiffaniego, ale wg ekspertów pochodzi prawdopodobnie pochodzi z pracowni wiedeńskiej.

_MG_1288-HDR

Willa byłego fabrykanta więc patronowie pokojów to: Ludwik Geyer, Karol Scheibler, Karol Poznański, Salomon Barciński i oczywiście Karol Prusse.

_MG_1411-HDR

Meble zostały sprowadzone z europejskich pałaców i zamków i znakomicie dekorują pokoje.

_MG_1384-HDR

_MG_1405-HDR

Ciekawostką są lustra weneckie między łazienką, a głównym pokojem.

_MG_1408

I jak wolelibyście nowoczesne apartamenty w nowych hotelach czy takie stylowe wnętrza?

_MG_1321-HDR

_MG_1420-HDR

Ja wybieram Łódzki Pałacyk.

Źródła:Dziennik Łódzki, Polska Niezwykła

Wielkie podziękowania dla Łódzkiego Pałacyku za możliwość wykonania zdjęć.