Posted on Dodaj komentarz

Pierwsze w Polsce miniautobusy Isuzu trafiły na łódzkie ulice.

Łódź jest pierwszym miastem w kraju, do którego dostarczono niskopodłogowe
i klimatyzowane autobusy Isuzu Novocity Life. To autobusy typu mini, które sprawdzają się na trasach o małych potokach pasażerskich, głównie na liniach podmiejskich. MPK – Łódź kupiło 24 autobusy Isuzu Novocity Life. Pierwszy z nich wyjechał na trasę 4 lutego i obsługiwał linię 84.

Isuzu Novocity Life to nowość na rynku autobusowym, ponieważ inżynierowie skończyli pracę nad ich projektem dopiero pod koniec 2017 r. Pierwsze 200 modeli autobusów typu mini zostało sprzedanych w Turcji. Kolejne trafiły do Łodzi, która jest nie tylko pierwszym miastem w Polsce, ale również w Europie, do którego dostarczone zostały Isuzu Novocity Life.

Ads

Nowe autobusy typu mini zastąpią wysłużone Jelcze Vero z 2006 r. W przetargu na zakup 24 autobusów mini MPK – Łódź po raz pierwszy zastosowało tzw. prawo opcji, czyli możliwość domówienia maksymalnie 18 pojazdów. W takim przypadku Spółka nie musi ponownie ogłaszać przetargu, co znacznie skraca okres oczekiwania na nowe autobusy. MPK –Łódź nie musi jednak korzystać z opcji domówienia kolejnych pojazdów.

Umowa z firmą  Busimport PL Sp. z o.o., podpisana w dniu 9 sierpnia 2018 r., opiewa ona na kwotę 20, 2 mln zł brutto.

Parametry autobusu Isuzu Novocity Life:

– długość 7,86 m

– szerokość – 2,43 m

– ilość miejsc  ogółem – 63

– ilość miejsc siedzących – 24

– pojemność silnika – 4,5 l

Ads

– zużycie paliwa – 25,6 l/ 100 km

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *