22 Lut

Zabytkowa kamienica przy pl. Wolności 2 przemieni się w Kamienicę Wielkich Łodzian.

Zabytkowa kamienica przy pl. Wolności 2 przemieni się w Kamienicę Wielkich Łodzian. W nowej przestrzeni znajdą się m.in. pokoje XIX-wiecznej burżuazji, Panteon Wielkich Łodzian, galerie, atelier fotograficzne. Zmieni się także otoczenie. Powstanie zadaszony dziedziniec, w którym odbywać będą się działania animacyjne i plenerowe.

Miasto Łódź ogłosiło przetarg na „Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy, remontu i rewaloryzacji zabytkowej kamienicy przy Placu Wolności w Łodzi”.

Czas składnia ofert do 27 lutego 2019 roku, do godz. 9:00.

Link do ogłoszenia o przetargu:

https://bip.uml.lodz.pl/urzad-miasta/przetargi/zamowienia-publiczne-powyzej-30000-euro/?tx_edgepublicorder_order%5Border%5D=848&tx_edgepublicorder_order%5Baction%5D=show&tx_edgepublicorder_order%5Bcontroller%5D=Order

Zabytkowa, XIX-wieczna kamienica przy placu Wolności 2, wybudowana jako jednopiętrowa w 1840 roku przez Bogusława Zimmermana (drugie piętro w 1893 dobudował kolejny właściciel, Maksymilian Leinweber), po zakończeniu prac remontowo-modernizacyjnych stanie się „Kamienicą Wielkich Łodzian”.  

Za koncepcję działania nowej przestrzeni kulturalnej odpowiada Muzeum Miasta Łodzi.

Przy pl. Wolności 2 powstanie także centrum działań na rzecz społeczności lokalnej gdzie realizowany będzie  edukacyjny cykl integrujących spotkań, warsztatów, zajęć rekreacyjnych i wydarzeń   umożliwiających wielowymiarowe obcowanie z historią, kulturą i sztuką Łodzi, obejmujących działania dla różnych grup wiekowych.

Szacowany koszt inwestycji: ok 16 mln

Inwestycja zostanie zakończona w 2021 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij