HOT NEWS

1 000 000 gości w Orientarium ZOO Łódź.

- Advertisement -

Najnowsza atrakcja turystyczna Łodzi przyciągnęła już milion gości. Do Orientarium ZOO Łódź przyjechało ponad 500 000 turystów spoza województwa łódzkiego, reszta odwiedzających to mieszkańcy Łodzi i  regionu. W miesiącach wakacyjnych łódzkie zoo miało nawet 15 000 klientów  dziennie. We wrześniu i październiku szczególną popularnością cieszyły się wizyty grup zorganizowanych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników ogrodu. 

Milionowym gościem Orientarium ZOO Łódź została Pani Dagmara Pogorzelec
z Łodzi. – Właśnie odwiedzili nas znajomi z Kalisza i wspólnie postanowiliśmy zobaczyć Orientarium. Nie możemy się już doczekać aż pokażemy im i dzieciom nasze ZOO – mówiła podczas wręczania jej specjalnego biletu oraz upominków.  Z tej okazji, dla milionowego klienta, przygotowano zwiedzanie Orientarium z przewodnikiem oraz możliwość wejścia do na co dzień niedostępnych zapleczy hodowlanych. 

– Orientarium to tegoroczny hit na turystycznej mapie Polski. Cieszę się, że mamy najnowocześniejsze zoo w Europie, które przyciąga turystów do Łodzi i dzięki temu odwiedzają oni także inne atrakcje naszego miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi. 

Oprócz ogromnego zainteresowania wśród turystów, Orientarium jest także doceniane w prestiżowych konkursach. Projekt nowego pawilonu łódzkiego zoo wygrał w dwóch kategoriach konkursu European Property Awards 2022-2023: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. 

– W konkursie doceniono nie tylko architekturę, ale również innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie związane między innymi z oszczędzaniem energii. Zostaliśmy również nagrodzeni w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” – podkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes zarządu Orientarium ZOO Łódź. 

Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach, w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Odwiedzający Orientarium zobaczą m.in. największego w Europie słonia indyjskiego, rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe (ponad 5 m.) oraz jedyne
w naszym kraju orangutany sumatrzańskie. 

– W tym roku oprócz nowych gatunków, które pojawiły się w naszym ogrodzie – dzięki wybudowaniu Orientarium – doczekaliśmy się też sporego przychówku. Na świat przyszły 93 osobniki z 21 gatunków. Młode zwierzęta można obserwować m.in. na wybiegach binturongów, pand małych, wyderek orientalnych oraz pierwszy raz
w historii łódzkiego ZOO – leniwców – dodaje Arkadiusz Jaksa. 

W łódzkim ZOO mieszkają m.in. jedyne w Polsce: ariranie, niedźwiedzie malajskie, koendu, kudu małe, psy leśne oraz legwan szlachetny.  Od tego roku, po raz pierwszy w Łodzi można obserwować m.in. gibony czapniki, makaki japońskie, tamaryny czerwonobrzuche, szakale złociste, ślepowrony zwyczajne, szczudłaki, szablodzioby, ibisy kasztanowate, kaczki marmurkowate, gęsi indyjskie oraz żółwie brunatne.

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Top 10 inwestycji, które zmienią Łódź w 2023 roku. [Okiem UML ŁÓDŹ]

Łódź w 2023 roku zmieni się nie do poznania...

Niezwykłe odkrycie na Starym Rynku w Łodzi – Północna 23.

Fragmenty Talmudu, elementy strojów, znaki towarowe,  chanukije, lichtarze, papierośnice...

Newsletter

Popularne

Top 10 inwestycji, które zmienią Łódź w 2023 roku. [Okiem UML ŁÓDŹ]

Łódź w 2023 roku zmieni się nie do poznania...

Niezwykłe odkrycie na Starym Rynku w Łodzi – Północna 23.

Fragmenty Talmudu, elementy strojów, znaki towarowe,  chanukije, lichtarze, papierośnice...

2,5 miliona turystów w Łodzi – tyle turystów odwiedziło Łódź w 2022 roku.

Otwarcie Orientarium, Light Move Festival, 100 dni festiwalowych w...

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki