w , ,

Baby boom w Orientarium ZOO Łódź

W ostatnich miesiącach na świat przyszły między innymi wyderki orientalne, binturongi, panda mała, makak wanderu i leniwiec. Czas wybrać imiona dla nowych podopiecznych.

Szukamy imion dla nowych podopiecznych Orientarium ZOO Łódź!

Prawdziwe baby boom w Orientarium ZOO Łódź! W ostatnich miesiącach na świat przyszły między innymi wyderki orientalne, binturongi, panda mała, makak wanderu i leniwiec. Czas wybrać imiona dla nowych podopiecznych.

Od czerwca w Orientarium ZOO Łódź przybywa podopiecznych. – To wielka radość dla nas wszystkich. Dzięki temu, że zwierzęta w ogrodzie zoologicznym się rozmnażają, ich gatunek ma większą szansę na przetrwanie. Na tym polega  przecież misja ZOO. To również znak, że podopieczni czują się tu dobrze
i bezpiecznie. W ostatnich miesiącach zanotowaliśmy pierwsze urodzenia między innymi w nowym obiekcie – Orientarium. Na świat przyszły wyderki orientalne, binturongi, a kilka dni temu makak wanderu – podkreśla Michał Krause, kierownik jednej z sekcji hodowlanych.

Przybyło podopiecznych również poza pawilonem Orientarium. – Nasza para pand małych doczekała się potomstwa. Lekarze weterynarii zbadali już malucha, wiemy, że to samiczka. Na świat przyszedł także leniwiec. Cały czas kurczowo trzyma się swojej matki, a naszą rolą jako opiekunów jest zapewnienie komfortu
i bezpieczeństwa zwierzakom, więc czekamy cierpliwie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to samiec – dodaje Krause.

Jak masz na imię?

Maluchy rosną zdrowo pod czujnym okiem opiekunów i doświadczonych lekarzy weterynarii. Najwyższa pora wybrać im imiona. Do tego pracownicy Orientarium ZOO Łódź chcą zaangażować wszystkich miłośników ogrodu. – W najbliższych dniach zachęcamy do obserwowania profilu „ZOO Łódź” na Facebooku. Będą pojawiać się konkursy na imiona dla naszych nowych podopiecznych. Chcemy, by każdy, kto ma na to ochotę, miał szansę wypowiedzieć się w tym temacie. Liczymy na kreatywność naszych odbiorców – mówi Paulina Klimas-Stasiak, kierownik działu promocji.

Nowo narodzone maluchy można oglądać codziennie w Orientarium ZOO Łódź. Ogród otwarty jest w godzinach 9:00 – 19:00 (kasy czynne godzinę krócej). Szczegóły dostępne są na stronie: orientarium.lodz.pl.

Nadchodzące wydarzenia

Wyniki spisu powszechnego: Wrocław wyprzedza Łódź, dramat na Górnym Śląsku

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko