HOT NEWS

Dzieląc się dobrem mnożymy świąteczne uśmiechy.

- Advertisement -

Akcja List do Mikołaja, jak co roku realizowana we współpracy Fundacji DOBROdzieje się, Pani Izabeli Król i Centrum Administracyjnym Pieczy Zastępczej w Łodzi (twórcy kampanii Rodzina Jest dla Dzieci), zmierza do wielkiego finału. Tym razem liczba listów i prezentów, które dotarły do fundacji – a jest ich ponad 2000, potwierdza, że w niezwykły sposób DOBRO się mnoży, gdy się je dzieli.

„To niezwykłe, że przez ostatnie 5 lat, Akcja List do Mikołaja potwierdziła istnienie Magii Świąt i dotarła z prezentami do prawie 6000 dzieci z pieczy zastępczej w Łodzi, a także rodzin dzieci oraz osób starszych w potrzebie. Dziękuję organizatorom oraz wszystkim darczyńcom za chęć udziału w akcji i otwartość na drugiego człowieka. Cieszy mnie to tym bardziej, bo serce tego wyjątkowego projektu jest w naszym mieście, a jego zasięg stał się już ogólnopolski.” – mówi Adam Pustelnik – wiceprezydent Miasta Łodzi. –  Tegoroczna ilość prezentów łącząca potrzebujących i darczyńców jest powodem do dumy.

Fundacja DOBROdzieje się ma swoją siedzibę na ul. Piotrkowskiej 80, wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do „DOBROdziałania”, są zawsze mile widziane. W fundacji czeka pyszne ciacho, gorąca świąteczna herbata, oraz przestrzeń do rozmów o obszarach współpracy i potrzebach podopiecznych fundacji.

„Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym naprawdę dzieje się MAGIA. Wspólnie z organizatorami i wolontariuszami z całych sił staramy się, aby spełnić każde świąteczne marzenie. Dzięki współpracy i dobrej woli wielu ludzi, również w tym roku wszyscy potrzebujący, znajdą pod choinką swoje wymarzone prezenty. Dzień w dzień na adres Fundacji, otrzymujemy ogrom zgłoszeń z chęcią niesienia pomocy. Za każde z nich, te mailowe, telefoniczne, czy słowne wszystkim ogromnie dziękuję”mówi Gabriela Halakiewicz, wiceprezes Fundacji DOBROdzieje się – opiekun świątecznej akcji. Głównym celem naszej fundacji jest dzielenie się DOBREM, przez niemal 3 lata działania przekonaliśmy się o nieprzebranych zasobach wiedzy, czasu, wsparcia, którymi chcą dzielić się z naszymi podopiecznymi wolontariusze, osoby prywatne, instytucje i firmy. Serdecznie dziękujemy za to, jednocześnie wiem, jak bardzo wciągające jest pomaganie, gdy widzi się radość drugiego człowieka.

Opisane w listach marzenia sią różnorodne łączą się z pasjami dzieci np. proszą o farby, kredki, kartony i blejtramy, które pozwolą przenosić fantazje na wizualne dzieła. Maluchy proszą o zabawki, kolorowanki, puzzle, a nastolatki o głośniki, słuchawki, książki czy gry planszowe. W tym roku akcja poszerzyła swój zasięg o osoby starsze i samotne, które również napisały listy do Mikołaja, ich prośby to ciepłe skarpety, szaliki oraz przede wszystkim słodycze, które umilą im czas podczas Wigilii.

Więcej informacji o Akcji List do Mikołaja: 

https://www.fundacjadobrodzieje.pl

Kontakt:

Agnieszka Nowicka

agnieszka.nowicka@fundacjadobrodzieje.pl

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Top 10 inwestycji, które zmienią Łódź w 2023 roku. [Okiem UML ŁÓDŹ]

Łódź w 2023 roku zmieni się nie do poznania...

Niezwykłe odkrycie na Starym Rynku w Łodzi – Północna 23.

Fragmenty Talmudu, elementy strojów, znaki towarowe,  chanukije, lichtarze, papierośnice...

1 000 000 gości w Orientarium ZOO Łódź.

Najnowsza atrakcja turystyczna Łodzi przyciągnęła już milion gości. Do...

Newsletter

Popularne

Top 10 inwestycji, które zmienią Łódź w 2023 roku. [Okiem UML ŁÓDŹ]

Łódź w 2023 roku zmieni się nie do poznania...

Niezwykłe odkrycie na Starym Rynku w Łodzi – Północna 23.

Fragmenty Talmudu, elementy strojów, znaki towarowe,  chanukije, lichtarze, papierośnice...

1 000 000 gości w Orientarium ZOO Łódź.

Najnowsza atrakcja turystyczna Łodzi przyciągnęła już milion gości. Do...

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki