w ,

Fundacja Fun&Drive i goście Manufaktury kupili pierwszą w Polsce kontenerową karetkę neonatologiczną

W zakup pojazdu zaangażował się m. in. Ben Collins występujący w kultowym programie BBC “Top Gear” jako Stig

Po niemalże 3 latach intensywnej zbiórki, na ulice Łodzi i województwa łódzkiego trafi pierwsza w Polsce ultranowoczesna, neonatologiczna karetka typu kontenerowego. Jej zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu Fundacji Fun&Drive, a także hojności gości Manufaktury, którzy wspierali akcję na różne sposoby.

Fundacja Fun&Drive od lat łączy pasję do motoryzacji z pomaganiem najmłodszym. Obecnie jej głównym celem jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie nowoczesnej, specjalistycznej karetki do pomocy wcześniakom i noworodkom. Ambulans neonatologiczny będzie ratował maluchy w stanie zagrożenia życia. 

Jedyna w swoim rodzaju

Karetka neonatologiczna, którą przekazano Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, to pierwszy tego typu pojazd w Polsce, bo to tzw. karetka kontenerowa. Ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji, są wciąż rzadkością na krajowych drogach. Koszt pojazdu, który swoją premierę miał w łódzkiej Manufakturze, to blisko 800 tys. złotych. Ambulans kontenerowy typu „N” różni się od klasycznej karetki wieloma aspektami: przede wszystkim zapewnia większe bezpieczeństwo nie tylko małym pacjentom, ale także ratownikom i ma ponad 100-krotnie lepszą izolację termiczną. Co ważne, budowa karetki pozwala na dostęp do przewożonego pacjenta z trzech stron, co jest nieosiągalne w klasycznych pojazdach. Przestronne wnętrze przekłada się na szybkość i komfort pracy załogi. Dodatkowo, atutem kontenerowego ambulansu jest też trwałość zabudowy – nawet do 15 lat – i możliwość zamontowania „paki” na innym podwoziu w ciągu 48 godzin.

Droga do sukcesu

Partnerem strategicznym zbiórki jest Manufaktura w Łodzi. To właśnie tutaj zbierano fundusze na zakup auta. – Manufaktura dała nam możliwość niemalże bezgranicznego korzystania z przestrzeni zarówno w środku galerii handlowej, jak i na rynku – wyjaśniał Tomasz Bonar, prezes Fundacji Fun&Drive. – Pamiętajmy, że ta zbiórka była prowadzona w wieloraki sposób: począwszy od głównego motywu, czyli przejażdżek ekskluzywnymi i unikatowymi samochodami wokół kompleksu, przez akcje promocyjne w trakcie dużych miejskich wydarzeń takich jak finał WOŚP czy urodziny Manufaktury, aż po oryginalne projekty, np. pierwszy w Polsce tor do driftu w galerii handlowej – dodał Bonar. Po wielu miesiącach działań, łącząc przyjemne z pożytecznym, udało się zakupić wymarzoną karetkę. – Goście Manufaktury po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i nie trzeba ich długo namawiać do włączenia się w zbiórkę. Pojawiające się na rynku Manufaktury wyjątkowe samochody, użyczane przez lokalnych miłośników motoryzacji, były niemałą atrakcją dla odwiedzających Manufakturę – informuje Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Gwiazdorskie wsparcie

Gościem specjalnym premiery ambulansu był Ben Collins, The Stig, znany fanom motoryzacji z kultowego programu BBC „Top Gear”. Kierowca rajdowy od początku inicjatywy był jej wielkim zwolennikiem i wielokrotnie okazywał swoje wsparcie. Nie inaczej było tym razem – Collins nie tylko wjechał nowo zakupioną karetką na rynek Manufaktury, ale też wziął udział w charytatywnych przejazdach, z których zysk zasilił konto Fundacji. 

Co dalej?

Fundacja i Manufaktura nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Zbiórka jeszcze się nie zakończyła, a jedynie sfinalizowano jej pierwszy etap. Aby karetka mogła wyruszyć w drogę i nieść pomoc, niezbędne jest jej doposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny i zaawansowany technologicznie inkubator. Koszt tego profesjonalnego sprzętu ratującego życie wcześniaków i noworodków to prawie 1 mln złotych. – Kupiliśmy najlepszą karetkę na rynku i tak samo zrobimy ze sprzętem, który jest potrzebny do pracy w tym ambulansie. To pozytywnie wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo małych pacjentów, ale także komfort pracy ratowników medycznych – wyjaśniał Bonar. W ciągu najbliższych miesięcy potencjalni darczyńcy będą mogli wspierać zbiórkę poprzez charytatywne przejażdżki samochodami z najwyższej półki. Będą to m.in. modele z najnowszej generacji Tesli, zabytkowy Jaguar E-Type, Maserati Gran Turismo, BMW M4 competition z 450-konnym silnikiem czy Maclaren MP412C z silnikiem 650 koni. „Superfury” będą czekać na śmiałków przed wejściem głównym do galerii handlowej Manufaktury.

Cały czas można także dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Fundacji lub brać udział w aukcjach na oficjalnym profilu zbiórki na Allegro. – Gorąco zachęcam do wspierania tej zbiórki! Zrobiliśmy już tak dużo, więc wierzę, że szybko uda się zebrać potrzebną kwotę, by karetka zaczęła swoją misję – tłumaczy Tomasz Bonar z Fundacji Fun&Drive. 

Więcej informacji na temat zbiórki znaleźć można także na Facebooku Fundacji. 

Właściciel

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.

Zarządca

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową – Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie. 

Nadchodzące wydarzenia

Senioralia 2022

Jakie tajemnice z przeszłości Łodzi kryją się pod remontowanym Placem Wolności?