HOT NEWS

Fundacja Fun&Drive i goście Manufaktury kupili pierwszą w Polsce kontenerową karetkę neonatologiczną

- Advertisement -

Po niemalże 3 latach intensywnej zbiórki, na ulice Łodzi i województwa łódzkiego trafi pierwsza w Polsce ultranowoczesna, neonatologiczna karetka typu kontenerowego. Jej zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu Fundacji Fun&Drive, a także hojności gości Manufaktury, którzy wspierali akcję na różne sposoby.

Fundacja Fun&Drive od lat łączy pasję do motoryzacji z pomaganiem najmłodszym. Obecnie jej głównym celem jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie nowoczesnej, specjalistycznej karetki do pomocy wcześniakom i noworodkom. Ambulans neonatologiczny będzie ratował maluchy w stanie zagrożenia życia. 

Jedyna w swoim rodzaju

Karetka neonatologiczna, którą przekazano Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, to pierwszy tego typu pojazd w Polsce, bo to tzw. karetka kontenerowa. Ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji, są wciąż rzadkością na krajowych drogach. Koszt pojazdu, który swoją premierę miał w łódzkiej Manufakturze, to blisko 800 tys. złotych. Ambulans kontenerowy typu „N” różni się od klasycznej karetki wieloma aspektami: przede wszystkim zapewnia większe bezpieczeństwo nie tylko małym pacjentom, ale także ratownikom i ma ponad 100-krotnie lepszą izolację termiczną. Co ważne, budowa karetki pozwala na dostęp do przewożonego pacjenta z trzech stron, co jest nieosiągalne w klasycznych pojazdach. Przestronne wnętrze przekłada się na szybkość i komfort pracy załogi. Dodatkowo, atutem kontenerowego ambulansu jest też trwałość zabudowy – nawet do 15 lat – i możliwość zamontowania „paki” na innym podwoziu w ciągu 48 godzin.

Droga do sukcesu

Partnerem strategicznym zbiórki jest Manufaktura w Łodzi. To właśnie tutaj zbierano fundusze na zakup auta. – Manufaktura dała nam możliwość niemalże bezgranicznego korzystania z przestrzeni zarówno w środku galerii handlowej, jak i na rynku – wyjaśniał Tomasz Bonar, prezes Fundacji Fun&Drive. – Pamiętajmy, że ta zbiórka była prowadzona w wieloraki sposób: począwszy od głównego motywu, czyli przejażdżek ekskluzywnymi i unikatowymi samochodami wokół kompleksu, przez akcje promocyjne w trakcie dużych miejskich wydarzeń takich jak finał WOŚP czy urodziny Manufaktury, aż po oryginalne projekty, np. pierwszy w Polsce tor do driftu w galerii handlowej – dodał Bonar. Po wielu miesiącach działań, łącząc przyjemne z pożytecznym, udało się zakupić wymarzoną karetkę. – Goście Manufaktury po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i nie trzeba ich długo namawiać do włączenia się w zbiórkę. Pojawiające się na rynku Manufaktury wyjątkowe samochody, użyczane przez lokalnych miłośników motoryzacji, były niemałą atrakcją dla odwiedzających Manufakturę – informuje Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Gwiazdorskie wsparcie

Gościem specjalnym premiery ambulansu był Ben Collins, The Stig, znany fanom motoryzacji z kultowego programu BBC „Top Gear”. Kierowca rajdowy od początku inicjatywy był jej wielkim zwolennikiem i wielokrotnie okazywał swoje wsparcie. Nie inaczej było tym razem – Collins nie tylko wjechał nowo zakupioną karetką na rynek Manufaktury, ale też wziął udział w charytatywnych przejazdach, z których zysk zasilił konto Fundacji. 

Co dalej?

Fundacja i Manufaktura nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Zbiórka jeszcze się nie zakończyła, a jedynie sfinalizowano jej pierwszy etap. Aby karetka mogła wyruszyć w drogę i nieść pomoc, niezbędne jest jej doposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny i zaawansowany technologicznie inkubator. Koszt tego profesjonalnego sprzętu ratującego życie wcześniaków i noworodków to prawie 1 mln złotych. – Kupiliśmy najlepszą karetkę na rynku i tak samo zrobimy ze sprzętem, który jest potrzebny do pracy w tym ambulansie. To pozytywnie wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo małych pacjentów, ale także komfort pracy ratowników medycznych – wyjaśniał Bonar. W ciągu najbliższych miesięcy potencjalni darczyńcy będą mogli wspierać zbiórkę poprzez charytatywne przejażdżki samochodami z najwyższej półki. Będą to m.in. modele z najnowszej generacji Tesli, zabytkowy Jaguar E-Type, Maserati Gran Turismo, BMW M4 competition z 450-konnym silnikiem czy Maclaren MP412C z silnikiem 650 koni. „Superfury” będą czekać na śmiałków przed wejściem głównym do galerii handlowej Manufaktury.

Cały czas można także dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Fundacji lub brać udział w aukcjach na oficjalnym profilu zbiórki na Allegro. – Gorąco zachęcam do wspierania tej zbiórki! Zrobiliśmy już tak dużo, więc wierzę, że szybko uda się zebrać potrzebną kwotę, by karetka zaczęła swoją misję – tłumaczy Tomasz Bonar z Fundacji Fun&Drive. 

Więcej informacji na temat zbiórki znaleźć można także na Facebooku Fundacji. 

Właściciel

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.

Zarządca

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową – Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie. 

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Łódzka scena ŁDZ STAGE na 600. Urodzinach Łodzi.

Cool Kids of Death, L.Stadt, Hedone, Heima, Bruklin, mona...

Bryska i Natalia Szroeder zagrają na 600. Urodzin Łodzi, największym w Polsce darmowym festiwalu!

Do line upu Urodzin Łodzi dołączają dwie przedstawicielki polskiego...

Dotknij Teatru Łódź

Tegoroczna, 13 edycja Dotknij Teatru, organizowana przez Akademicki...

Reprezentacja Polski wraca na stadion ŁKS przy al. Unii Lubelskiej

Stadion Miejski imienia Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej...

Newsletter

Popularne

Łódzka scena ŁDZ STAGE na 600. Urodzinach Łodzi.

Cool Kids of Death, L.Stadt, Hedone, Heima, Bruklin, mona...

Bryska i Natalia Szroeder zagrają na 600. Urodzin Łodzi, największym w Polsce darmowym festiwalu!

Do line upu Urodzin Łodzi dołączają dwie przedstawicielki polskiego...

Dotknij Teatru Łódź

Tegoroczna, 13 edycja Dotknij Teatru, organizowana przez Akademicki...

Reprezentacja Polski wraca na stadion ŁKS przy al. Unii Lubelskiej

Stadion Miejski imienia Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej...

EC1 Łódź dołącza do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego!

“EC1 Łódź - Miasto Kultury” w Łodzi ma kolejny...

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki