w , ,

MPK-Łódź planuje zakup kolejnych elektrycznych autobusów.

Przegubowy elektryk na testach w Łodzi.

MPK – Łódź przymierza się do zakupu kolejnych zeroemisyjnych autobusów. Tym razem przewoźnik chce pozyskać elektryczne autobusy przegubowe. Najpierw jednak sprawdzi jak taki pojazd sprawdzi się w Łodzi.

 

Do Łodzi przyjechał 18-metrowy w pełni elektryczny autobus Solaris Urbino 18 Electric. Pojazd będzie testowany w Łodzi przez ponad dwa tygodnie. 

 

– Po wcześniejszym zakupie 17 elektrycznych autobusów 12-metrowych teraz pora na autobusy większego kalibru. Jestem przekonany, że wkrótce pojazdy tak dużych gabarytów zasilą flotę MPK – Łódź. To część dostosowywania się do świata który się zmienia. Przeobrażamy się jako miasto, aby być coraz bardziej ekologicznymi i aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń – mówił Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi.

 

– Mam nadzieje, że w najbliższym czasie otrzymamy środki, jeszcze w ramach tej perspektywy, na zakup autobusów. Stąd testy, aby zobaczyć czym te pojazdy 18-metrowe się różnią, jak wygląda ich codzienna eksploatacja i na co zwrócić uwagę przygotowując postępowanie przetargowe – mówi Zbigniew Papierski, prezes MPK – Łódź.

Źródło - Materiały prasowe UML Łódź

Nadchodzące wydarzenia

Psie love story w łódzkim ZOO

RYANAIR OGŁASZA NAJWIĘKSZY W HISTORII ROZKŁAD LOTÓW Z ŁODZI NA ZIMĘ 2022/2023