w ,

Z końcem maja przestaną być aktywne KARTY ŁODZIANINA

Mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z dedykowanej im Karty już od ponad roku – w marcu Karta Łodzianina obchodziła pierwsze urodziny. Przez ten czas projekt znacząco się rozrósł i wciąż planowane są nowe urozmaicenia oferty.

Na samych biletach do Orientarium posiadacze Karty Łodzianina oszczędzili już 330 tysięcy złotych. Dla takich rabatów warto przedłużyć Kartę na 2022 rok – z końcem maja przestaną być aktywne pakiety mieszkańca 2021.

Mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z dedykowanej im Karty już od ponad roku –
w marcu Karta Łodzianina obchodziła pierwsze urodziny. Przez ten czas projekt znacząco się rozrósł i wciąż planowane są nowe urozmaicenia oferty.

– Płacisz podatki w Łodzi – wygrywasz.  Drodzy łodzianie, pamiętajcie o przedłużeniu Karty na 2022 rok do końca maja. Przedłużenie jest proste i wymaga tylko okazania aktualnego dokumentu, np. PITu za 2021 rok. Wystarczy poświęcić kilka minut, żeby przez cały rok cieszyć się licznymi rabatami, takimi jak tańsze bilety do Orientarium
i migawki, zniżki do teatrów i innych instytucji kultury, a także z ponad 200 ofert od prywatnych firm.  – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi

W tym roku Karta Łodzianina wzbogaciła się już o dwa nowe pakiety skierowane do seniorów i studentów, wprowadzono możliwość kupowania tańszych biletów MPK bezpośrednio w aplikacji,  a od kwietnia Karta ułatwia też zapisanie dziecka do przedszkola. Oferta Karty jest szeroka, a łodzianie chętnie z niej korzystają. 

Organizatorzy przypominają, że oferta rabatowa Karty, to tak zwany pakiet mieszkańca, który należy co roku odnawiać. Ważność pakietu powiązana jest
z długością roku rozliczeniowego – jak wiadomo Karta Łodzianina to przede wszystkim ukłon w stronę osób odprowadzających podatek dochodowy w Łodzi. Uprawnienia do Karty należy więc co rok przedłużać, ale liczby pokazują, że warto. W skali roku posiadacze Karty oszczędzą około 10 milionów złotych. 

Karty będzie można przedłużyć również po 31 maja, ale wówczas na jakiś czas stracimy dostęp do zniżek. W tej chwili weryfikacja wniosków złożonych przez Internet ze względu na duże zainteresowanie może trwać do 10 dni roboczych. Dlatego, jeśli nie chcemy płacić więcej np. za Migawkę, lepiej złożyć wniosek wcześniej. 

Jak przedłużyć Kartę Łodzianina na 2022?

Kartę Łodzianina można przedłużyć samodzielnie on-line przez stronę www.kartalodzianina.pl lub w wybranym punkcie obsługi. Osoby, które mają już aktywną Kartę, nie muszą ponownie przechodzić procesu rejestracji. Będą musiały tylko okazać aktualny dokument i zapłacić 1 zł za aktywację nowego pakietu. Plastikowe Karty nie tracą ważności, nie trzeba też aktualizować ani ściągać nowej aplikacji na telefon. 

Jeśli ktoś nie przedłuży pakietu przed 31 maja, uprawnienia wygasną, ale nie zniknie konto w systemie. Wniosek będzie można złożyć bez ponownej rejestracji. Dotyczy to również kont członków rodziny. 

Osoby, które jeszcze nie wyrobiły sobie Karty Łodzianina, mogą to zrobić w dowolnej chwili. Wnioski można składać przez cały rok, w 22 punktach obsługi i przez stronę www.kartalodzianina.pl

Nadchodzące wydarzenia

MIUOSH | 10 CZERWCA 2022

Jemy w Łodzi Burger Fest