w

Rękodzielnia na Pietrynie – nowe, cykliczne targi artystyczne.

W natłoku rzeczy sztampowych i seryjnych, ogromnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio targi towarów wytworzonych metodą rzemieślniczą. W ofercie tego typu wydarzeń można znaleźć produkty wyjątkowe, które pełniej odzwierciedlają charakter nabywcy oraz odróżniają go od innych. Oczywiście można je nabyć w różnych sklepach internetowych, ale nic nie zastąpi obcowania ze sztuką użytkową na żywo. – W najbliższy weekend na Piotrkowskiej weźmiemy udział w zupełnie nowych targach, które dadzą możliwość dotknięcia i przymierzenia niepowtarzalnych produktów oraz rozmowy z ich twórcami. Rękodzielnia na Pietrynie to będzie prawdziwa uczta dla wielbicieli sztuki rękodzielniczej! – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

W tym sezonie do kalendarza łódzkich wydarzeń dołącza nowy cykl artystycznych targów noszący nazwę Rękodzielnia na Pietrynie. Oferta wystawców będzie prezentowana w jeden weekend miesiąca na ul. Piotrkowskiej w odcinku Tuwima-Nawrot, a pierwsza edycja odbędzie się w dniach 14-15 maja. Ulica Piotrkowska stanie się wówczas rękodzielniczym centrum Łodzi, dzięki ponad 30 wystawcom
z całej Polski, oferującym wyselekcjonowane rękodzieło włókiennicze, dodatki do wnętrz, biżuterię, szkło i ceramikę artystyczną, galanterię, naturalne kosmetyki, pamiątki związane z Łodzią oraz wiele innych unikatowych przedmiotów.  Stoiska będą czynne w godzinach 11:00 – 19:00. 

W asortymencie będzie można znaleźć unikatowe lamp tworzone z wykorzystaniem metod recyklingu, prace własne artysty malarza, ręcznie malowane wyroby szklane, ręcznie robione torebki damskie i elementy dekoracji ze sznura bawełnianego, naturalne świece woskowe oraz biżuterię z miedzi i kamieni naturalnych. Dodatkową atrakcją inauguracyjnej edycji imprezy będą warsztaty rękodzielnicze dla dzieci organizowane w namiocie przy Pasażu Schillera. W ramach targów swoje miejsce znajdą również twórcy z Ukrainy, którym Organizator udostępni miejsca bezpłatnie. 

Terminy kolejnych Rękodzielni na Pietrynie:

  • 14-15 maja; 
  • 11-12 czerwca; 
  • 16-17 lipca; 
  • 20-21 sierpnia; 
  • 10-11 września; 
  • 8-9 października.

Nadchodzące wydarzenia

Jakie tajemnice z przeszłości Łodzi kryją się pod remontowanym Placem Wolności?

KSW 70 odbędzie się w Łodzi !