w , ,

Teatr Muzyczny w Łodzi wznawia swój hit. „Les Misérables”

 Teatr Muzyczny w Łodzi wznawia swój hit. „Les Misérables” już w ten piątek!

Wzruszająca historia o przeszłości zostawiającej piętno na całe życie, przebojowe songi w mistrzowskich interpretacjach, inscenizacyjny rozmach. Już w najbliższy piątek – 23 września musicalowa adaptacja arcydzieła Wiktora Hugo powraca do repertuaru Teatru Muzycznego w Łodzi.

Mija pięć lat od premiery „Nędzników” – kultowego musicalu, który poruszył wiele serc. Obdarzona sympatią publiczności i uznaniem krytyków sztuka autorstwa Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila w reżyserii Zbigniewa Maciasa ponownie wejdzie na afisz. 

 

Wznowienie tytułu to odpowiedź na ogromne zainteresowanie i pozytywny odbiór publiczności. Spektakl „Nędznicy” spotkał się z mnóstwem dobrych opinii i uznaniem krytyków. Sala była wypełniona po brzegi, a bilety wyprzedawały się z dużym wyprzedzeniem. – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Nic nie cieszy tak bardzo jak możliwość odtworzenia musicalu, który poruszył publiczność do granic możliwości. Sztukę zagra niemal niezmieniona obsada – to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zobaczyć ją ponownie, ale również dla osób, które jeszcze nie miały okazji jej doświadczyć – dodaje Zbigniew Macias, reżyser spektaklu. 

„Les Misérables” – opowieść o marzeniach, które legły w gruzach, drodze do odkupienia i walce dobra ze złem jest także płomiennym protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Laureat siedemdziesięciu sześciu międzynarodowych nagród, obejrzany przez ponad siedemdziesiąt milionów widzów w czterdziestu czterech krajach i zagrany w czterdziestu dwóch językach, musical „Les Misérables” to budująca opowieść o sile ludzkiego ducha. Oparty na powieści Wiktora Hugo, stanowi jedno z największych osiągnięć teatru muzycznego wszech czasów.

 

W roli Valjeana na zmianę wystąpią Marcin Jajkiewicz i Janusz Kruciński. W ścigającego go inspektora Javerta wcielą się zaś naprzemiennie Paweł Erdman i Piotr Płuska. 

 

„Nędznicy” pojawią się w repertuarze na nowy sezon ponad 20 razy. Bilety na wrześniowe i październikowe spektakle wznowieniowe można kupować za pośrednictwem strony internetowej www.teatr-muzyczny.lodz.pl w zakładce repertuar oraz stacjonarnie w kasie biletowej teatru. 

OBSADA:

Jean Valjean – Marcin Jajkiewicz, Janusz Kruciński, 

Javert – Paweł Erdman, Piotr Płuska

Fantine – Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień

Éponine – Monika Mulska, Justyna Kopiszka 

Cosette – Emilia Klimczak, Ewa Spanowska

Marius – Michał Dudkowski, Marcin Wortmann

Enjolras – Kamil Dominiak, Piotr Płuska, Łukasz Zagrobelny

Thénardier – Mateusz Deskiewicz, Karol Wolski

Mme.Thénardier – Agnieszka Gabrysiak, Beata Olga Kowalska 

Gavroche – Bartek Albrecht, Oliwier Chojnacki

mała Cosette – Livia Ernest, Maria Wójcikowska, Maja Bielińska, Gabriela Mirowska

Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi  

dyrygenci: Michał Kocimski, Elżbieta Tomala-Nocuń  

 

REALIZATORZY:

inscenizacja i reżyseria – Zbigniew Macias

asystent reżysera – Krzysztof Wawrzyniak

kierownictwo muzyczne – Michał Kocimski

inscenizacja i scenografia – Grzegorz Policiński 

asystent scenografa – Ewa Posmyk

kostiumy – Zuzanna Markiewicz

choreografia – Emil Wesołowski

Nadchodzące wydarzenia

Andre Rieu wraca do Atlas Areny

Ruszyły sobotnie kiermasze na Targu Jaracza