w

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko

Linia lotnicza Wizz Air wraca do Łodzi i otwiera regularne połączenie do Londynu Luton. Pierwszy po przerwie różowy samolot wyląduje na lotnisku 13 grudnia. W sezonie zimowym z Łodzi będą latać dwaj najwięksi gracze na rynku przewozów lotniczych: Ryanair i Wizz Air.

Samoloty linii Wizz Air latały już z Łodzi w latach 2010-2013. Obsługiwały wówczas kierunki do Dortmundu, do Londyn Luton oraz, przez krótki czas, Sztokholmu Skavsta. Po prawie dziesięciu latach i trwających wiele miesięcy negocjacjach, przewoźnik zdecydował o powrocie na łódzkie lotnisko.

Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air: – Wizz Air stale szuka nowych sposobów na rozbudowę siatki połączeń z Polski. W ofercie pojawiają się kolejne nowe kierunki w Europie i poza nią. Dodanie dwóch miejsc operacji Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z lotniskami w regionach, ale również potwierdza jak ważny jest dla nas polski rynek. Wierzymy, że najnowsze ogłoszenie pomoże Polakom cieszyć się naszymi niskimi taryfami i stanie się inspiracją do przyszłych podróży. Czekamy na naszych pasażerów w Łodzi na pokładach naszych nowoczesnych samolotów.

„To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się zatem fantastycznie! W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton. Nad jego uruchomieniem pracowaliśmy całym zespołem przez kilka miesięcy dopingowani przez sympatyków lotniska, którzy nie mogli się doczekać powrotu samolotów w różowych barwach na łódzkie niebo. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z linią lotniczą” – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź.  

„Nowe połączenie Wizz Air do Londynu Luton spowoduje, że obsłużymy dodatkowe 35 tysięcy pasażerów rocznie. Jeśli dodamy do tego nowe kierunki linii Ryanair oraz letnie czartery, które w 2023 roku zapowiadają się jeszcze lepiej, niż w tym sezonie, to spodziewamy się najlepszego wyniku od blisko dekady pod względem obsłużonych pasażerów” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Generalny Portu Lotniczego w Łodzi.

Samoloty linii Wizz Air będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty, a bilety już można kupić na stronie przewoźnika www.wizzair.com

Lotnisko Luton to jedno z sześciu lotnisk w Londynie i okolicach. Położone jest na północ od stolicy Wielkiej Brytanii w odległości  ok. 45 km. To połączenie dogodne m.in. dla osób mieszkających na zachodzie Londynu, turystów oraz dla biznesu ze względu na połączenie kolejowe do City.

Linia lotnicza Wizz Air powstała w 2003 roku. Samoloty przewoźnika obsługują całą Europę, a także Izrael, Gruzję, na Bliski Wschód. Flota Wizz Air liczy teraz ponad 150 samolotów. Są to wąskokadłubowe samoloty z rodziny Airbus A320 i A321. Charakterystyczne różowe malowanie maszyn spowodowało, że Wizz Air nazywany jest „landrynką”.

Lotnisko w Łodzi ofertuje obecnie regularne połączenia do Londynu Stansted i Dublina, a pod koniec października linia Ryanair uruchomi loty do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo.

Nadchodzące wydarzenia

Baby boom w Orientarium ZOO Łódź

Nowe mieszkania w Nowym Centrum Łodzi.